Job of the Week: Șeful evenimentelor, Glasgow Life

Suntem încântați să vă aducem detalii despre cel mai recent loc de muncă al săptămânii – alimentat de Sports Global – ceea ce este o oportunitate interesantă pentru un șef de evenimente la Glasgow Viaţă.

Viața din Glasgow dorește să recruteze un șef excepțional de evenimente care pot lucra cu Drive, Passion și Energy pentru a promova viziunea și valorile vieții Glasgow și partenerii săi.

Descrierea postului
Sunteți un lider mondial în evenimente majore, cu experiență demonstrabilă la un nivel superior, care este gata să lucreze pentru unul dintre cele mai mari orașe din lume?

Fiind una dintre cele mai mari organizații de caritate din Scoția, Glasgow Life este în centrul transformării vieții și comunităților din Glasgow și a promovării orașului nostru într -un public global. Izbucnind de energie, pasiune și personalitate, Glasgow este centrala culturală și sportivă din Scoția și unul dintre numeroasele centre dinamice și dinamice ale Europei.

Suntem un oraș de muzică UNESCO și, în prezent, numărul al cincilea din lume a clasat Sports City. Suntem acasă la muzee de talie mondială, spații de artă și un patrimoniu arhitectural bogat. Evenimentele și festivalurile noastre excepționale sunt recunoscute la nivel global și suntem o destinație turistică de primă alegere, primind mult mai mult de două milioane de vizitatori în fiecare an.

În fiecare zi, cei 3.000 de personal pasionați ai Glasgow Life și voluntari oferă sprijin, inspirație și oportunitate pentru cetățenii din Glasgow pentru a accesa serviciile care contează mulți pentru ei. lucrul în muzee, arte, muzică, sport, evenimente, festivaluri, biblioteci, facilități comunitare și activități fizice, programe de învățare și patrimoniu; Scara și atingerea activității noastre au un impact real și pozitiv asupra vieții rezidenților din Glasgow și creează experiențe de neuitat pentru vizitatorii noștri.

Vrem să recrutăm un șef excepțional de evenimente care pot lucra cu Drive, Passion și Energy pentru a promova viziunea și valorile vieții Glasgow și partenerii săi.

Evenimente majore de clasă mondială
În ultimii 20 de ani, Glasgow, împreună cu partenerii săi, a construit o credibilitate de invidiat pentru a oferi evenimente majore de talie mondială și intenționează să se bazeze pe această credibilitate în următorii ani.

Veți fi responsabil pentru cea mai mare echipă de evenimente de autoritate locală din Marea Britanie și veți supraveghea responsabilitățile evenimentelor companiei, inclusiv livrarea noii strategii de evenimente din Glasgow. Veți fi responsabil pentru planificarea, livrarea și evaluarea unui portofoliu de evenimente anuale majore și unice, precum și supravegherea finanțării și sprijinului evenimentelor organizate ale terților semnificative. De asemenea, veți fi responsabil pentru planificarea tactică și licitarea pentru evenimentele majore viitoare până în 2030, în conformitate cu intervalul de timp al tehnicii evenimentelor Glasgow.

Veți conduce o echipă mare și diversă de colegi cunoscuți, pricepuți și motivați și veți insufla o cultură de înaltă performanță, care va duce la continuarea echipei să ofere evenimente de talie mondială.

Pe lângă faptul că ești lider în domeniul unor evenimente sportive și culturale majore, vei avea experiență semnificativă în aspectele operaționale și de livrare ale evenimentelor majore, gestionarea bugetelor și a echipelor de conducere la nivel superior. Veți putea demonstra o evidență puternică a rezolvării problemelor și utilizării abilităților analitice pentru a găsi servicii creative pentru provocări operaționale. Abilitățile oamenilor dvs. nu vor fi pe locul doi și veți fi confortabil să gestionați relațiile și să comunicați persuasiv la nivel de director și consiliu, cu membrii aleși și cu organizații externe. Este de dorit o calificare profesională de management de proiect sau management de evenimente.

În schimb, vă putem oferi un rol cu scară, varietate și complexitate, care nu este egal în sectorul evenimentelor, precum și o serie de beneficii generoase ale angajaților.

La Glasgow Life prețuim diversitatea și incluziunea. Suntem interesați în special să primim cereri de la persoane cu calități protejate, care sunt în prezent subreprezentate în organizația noastră.

Pentru descrierea completă a postului și detalii despre modul de aplicare, faceți clic aici.

Locul de muncă al săptămânii vă este adus de Global Sports (GlobalsportsJobs), principala platformă de cariere de specialitate din lume pentru industria sportivă internațională.

#jobsinsport

ALSD International – singurul și singurul eveniment dedicat industriei premium/VIP/Club Scaun & Hospitality – se referă la Croke Park Stadium în octombrie, unde experții din toată Europa și America de Nord vor oferi informații despre cum să crească veniturile prin noi construcții, remodelări și extinderi de servicii, precum și prin cele mai recente oferte F&B și tehnologice.

#ALSDInternational – Evenimentul de frunte al Europei dedicat setului premium și sectorului ospitalității

#sportsvenuebiz

#SportsVenueBusiness – Platforma principală a lumii pentru vizualizările și evoluțiile din industrie

Partajează acest articol