Job of the Week: Venue Operations Manager, Birmingham Commonwealth Games 2022

Suntem încântați să vă aducem detalii despre cel mai recent loc de muncă al săptămânii – alimentat de Global Sport la Birmingham Commonwealth Games 2022.

Managerul operațiunilor locației va juca un rol esențial în asistarea echipei de gestionare a locului (VMA) a Comitetului de organizare (VMA) în coordonarea și livrarea tuturor aspectelor planificării locului și a evenimentelor și livrarea generală a Jocurilor Commonwealth Birmingham 2022.

Scopul acestui rol este de a lucra cu zone funcționale (FAS) și părți interesate pentru a rezolva orice provocări care au apărut din a doua și a treia iterații ale planificării operaționale a locului (VOP) și de a conduce locurile prin procesul de planificare operațională, în timp ce se realizează Diverse alte sarcini de planificare a jocurilor.

Responsabilități cheie

Dezvoltați și aplicați principiile de planificare încrucișată și nivelurile de servicii care vor garanta o planificare eficientă, eficientă și coordonată și livrarea locurilor de concurență.

Dezvoltați, fișiere și utilizați documentația de planificare operațională a locului, inclusiv șabloane și instrumente de planificare.

Legătura cu FA -urile implicate în planificarea operațională pentru a constata datele esențiale FA și, ulterior, gestiona planul de program cuprinzător pentru locurile Birmingham 2022 alocate pentru a garanta finalizarea VOP Livrables în program și în conformitate cu fluxurile de lucru interdependente.

Creați și produceți, în asociere cu managerul locului de cluster, locul de documentare și prezentări de planificare operațională particulară.

Facilitarea integrării planurilor operaționale, sau echivalent, a fiecăruia dintre FA -urile Comitetului de Organizare Birmingham 2022 necesare pentru a opera la locul (locația) pentru a garanta finalizarea fluxurilor de lucru pentru planificarea locației, inclusiv dezvoltarea manualelor de operațiuni, planuri de urgență etc.

Joacă un rol principal în integrarea FAS în procesul de planificare și garantează cerințele FA sunt îndeplinite și sunt făcute compromisuri adecvate acolo unde este necesar.

Pregătiți documentația locului pentru jocuri, inclusiv foi de rulare zilnică, hărți ale flotei radio și liste de verificare pre-eveniment.

Legătura cu dezvoltarea locului și suprapunerea și FAS -ul sportiv în monitorizarea proiectării locației, asigurându -se că proiectarea satisface nevoile operaționale ale locului și poate funcționa într -o manieră sigură și protejată.

Dezvoltați și gestionați relațiile cu părțile interesate esențiale, atât interne, cât și externe, inclusiv proprietarii de locații, consiliile, autoritățile de licențiere, serviciile de urgență.

Conduceți echipa de locație în exerciții de pregătire pentru desktop și simulare, ajutați la cerințele particulare ale locului de verificare a conținutului, livrarea și evaluarea planurilor.

Reprezentați interesul Comitetului de Organizare pentru ședințele externe ale părților interesate și ale echipei de proiect.

Responsabilitățile rolului se vor dezvolta pe parcursul duratei de viață a Comitetului de organizare și este probabil ca profilul de rol să se dezvolte odată cu schimbarea nevoilor comitetului de organizare în cadrul diferitelor cicluri de planificare. Există potențialul pentru ca managerul operațiunilor locației să se transforme într -un director general al locului pe măsură ce rolul și responsabilitățile sale evoluează.

Specificarea persoanei

Experiență semnificativă într -un rol similar care implică planificarea și livrarea operațiunilor de locații și evenimente.

Înțelegerea și livrarea serviciului pentru clienți de calitate.

Record dovedit al gestionării echipelor de succes și variate pe proiecte mari și complexe.

O înțelegere a procedurilor de gestionare a resurselor.

Capacitatea de a opera într -un mediu de lucru dinamic, care se ocupă de mai multe sarcini într -un mediu multicultural.

Capacitatea de a lua decizii bazate pe experiență de evenimente dovedită.

Capacitatea de a gestiona cu succes cerințele unui mediu de operare a locului în schimbare continuă.

Vă rugăm să rețineți că titlul intern al postului este „Planificatorul locului principal”, așa cum se arată în descrierea postului.

Pentru descrierea completă a postului și detalii despre modul de aplicare, faceți clic aici.

Locul de muncă al săptămânii vă este adus de Global Sports (GlobalsportsJobs), principala platformă de cariere de specialitate din lume pentru industria sportivă internațională.

ALSD International oferă informații și învățări pe tot parcursul anului în ceea ce privește îmbunătățirea veniturilor prin noi construcții, renovări, extinderi de servicii, locuri premium, ospitalitate, F&B, tehnologie și redeschidere. Pentru mai multe informații, faceți clic pe bannerul de mai jos …

Următoarea ediție a ALSD International este găzduită de Liverpool Football Club în perioada 6-7 septembrie 2021 și va prezenta o conferință la nivel înalt, expoziții și evenimente de rețea, precum și călătorii ale lui Anfield, Goodison Park și M&S Bank Arena.

#ALSDInternational – Evenimentul de frunte al Europei pentru premium scaunul și sectorul ospitalității sportive
#ALSD – Conducerea industriei de scaune premium în ultimii 30 de ani
#sportsvenuebiz
#SportsVenueBusiness – Platforma de frunte pentru știri, vizualizări și dezvoltări din industrie

Partajează acest articol

You Might Also Like